O nás

APUEN AKADÉMIA bola založená v roku 2015 ako konzultačná a vzdelávacia spoločnosť v oblasti verejného obstarávania poskytujúca špičkové služby s pridanou hodnotou. 

Našim cieľom je poskytovať klientom špičkové služby v oblasti verejného obstarávania. Špecializujeme sa na realizáciu procesov verejného obstarávania „na kľúč“, poradenstvo a konzultácie v rôznych fázach verejného obstarávania a to pre verejných obstarávateľov / obstarávateľov alebo hospodárske subjekty a na vzdelávanie v oblasti verejného obstarávania.

Náš tím tvoria skúsení odborníci nielen z oblasti verejného obstarávania vďaka čomu dokážeme nazerať na situácie klientov v širších súvislostiach a nachádzať riešenia „out of the box“. 

Verejné obstarávanie je našou vášňou, a preto ku každému projektu pristupujeme s maximálnym nasadením a zameraním na excelentný výsledok. Pre nás je dôležité, aby nákup vytváral pridanú hodnotu. 

Našimi najdôležitejšími hodnotami sú čestnosť a férovosť, a tak sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť s dôverou.

APUEN AKADÉMIA v číslach:

Spokojných klientov
0 +
Účastníkov vzdelávania
0 +
Vyhlásených verejných obstarávaní
0 +
Verejných obstarávaní na strane dodávateľa
0 +
Picture of Marcela Turčanová

Marcela Turčanová

Marcela je CEO a spoluzakladateľkou konzultačnej spoločnosti APUEN AKADÉMIA s.r.o. a viceprezidentkou OZ APUeN SK založeného na podporu elektronizácie nákupov. Vo svojej profesijnej praxi sa venuje najmä poradenskej a konzultačnej činnosti pre dodávateľov a verejných obstarávateľov/obstarávateľov. Okrem toho sa spolupodieľa na tvorbe legislatívy a aplikačnej praxe vo verejnom obstarávaní. Taktiež spolupracuje s neziskovými organizáciami ako je Transparency International Slovensko, Nadácia Zastavme korupciu alebo slovensko.digital.

Má vášeň pre verejné obstarávanie, preto v tejto oblasti s nadšením lektoruje, prednáša na medzinárodných konferenciách a streamuje na youtube kanáli. Je členkou Procurement Board-u, kolektívu inšpiratívnych nákupcov a obstarávačov. Je hrdou držiteľkou ocenenia FSA Master.

Picture of Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

Jaroslav je spoluzakladateľom konzultačnej spoločnosti APUEN AKADÉMIA s.r.o. a zároveň dlhoročným uznávaným odborníkom vo verejnom obstarávaní. Absolvoval právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Pracoval na odbore legislatívy a metodiky na Úrade pre verejné obstarávanie (ÚVO) a ako riaditeľ odboru verejného obstarávania na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Od roku 2018 sa ako riaditeľ Inštitútu verejného obstarávania ÚVO venoval analytickej činnosti, budovaniu proklientského prístupu a vzdelávaniu v oblasti verejných nákupov. Od roku 2020 do roku 2024 zastával funkciu podpredsedu Úradu pre verejné obstarávanie.

Vo verejnom obstarávaní presadzuje aplikáciu inovatívnych postupov a zdravého rozumu. Je vynikajúci a obľúbený lektor, ktorého si môžete vypočuť školeniach a konferenciách doma i v zahraničí. Má bohaté skúsenosti so zastupovaním a poradenstvom pre verejných obstarávateľ, obstarávateľov i uchádzačov.

Konferencia verejné obstarávanie 2023
Právo & prax

Začíname o:
Dní
Hodín
Minút
Sekúnd