O nás

Asociácia APUeN SK bola založená v roku 2012 a daná skratka znamená Asociácia používateľov a priaznivcov eAukcií.

Cieľom asociácie je predovšetkým prispievať k implementácií eAuckií a ďalších elektronických nástrojov do procesov nákupu – firemného aj štátneho. Ak sa elektronické nástroje používajú správne, ich prínos je nepostrádateľný. Ušetria energiu pracovníkom a finančné prostriedky organizáciám. Aj preto ich máme radi.

Asociáciu vedú slovenskí odborníci na elektronické nástroje a verejné obstarávanie – pán Milan Kaplan a Jaroslav Lexa.

Milan Kaplan

Milan Kaplan

Marketingový specialista, konzultant, vedoucí projektu PROe.biz. Spoluautor knih Firemní nákup a e-aukce a Jak levněji a lépe nakupovat. E-bizové zkušenosti prezentuje na odborných konferencích v Česku, na Slovensku a v Polsku. V devadesátých letech založil firmu NAR, která se specializovala na implementaci marketingových procesů do průmyslových podniků. Na konci devadesátých let firma začíná vyvíjet a následně prosazovat v praxi e-bizové technologie ke zvyšování efektivity manažerských rozhodnutí v prostředí nákupního marketingu institucí a firem. V současnosti je NAR největším poskytovatelem nákupních e-bizových technologií a know how v Česku a na Slovensku.

Mgr. Marcela Návesňáková

Mgr. Marcela Turčanová, LL.M.

Marcela je CEO a spoluzakladateľkou konzultačnej spoločnosti APUEN AKADÉMIA s.r.o. a viceprezidentkou OZ APUeN SK založeného na podporu elektronizácie nákupov. Vo svojej profesijnej praxi sa venuje najmä poradenskej a konzultačnej činnosti pre dodávateľov a verejných obstarávateľov/obstarávateľov. Okrem toho sa spolupodieľa na tvorbe legislatívy a aplikačnej praxe vo verejnom obstarávaní. Taktiež spolupracuje s neziskovými organizáciami ako je Transparency International Slovensko, Nadácia Zastavme korupciu alebo slovensko.digital.

Má vášeň pre verejné obstarávanie, preto v tejto oblasti s nadšením lektoruje, prednáša na medzinárodných konferenciách a streamuje na youtube kanáli. Je členkou Procurement Board-u, kolektívu inšpiratívnych nákupcov a obstarávačov.